W jakim celu stosuje się psychoterapię?
Podstawowe cele psychoterapii to lepsze poznanie siebie oraz zmniejszenie problemów emocjonalnych.
Zajęcia z psychoterapii pomagają pacjentom w pełniejszym zrozumieniu problemów psychologicznych, można również razem z terapeutą ustalić skuteczniejsze mechanizmy radzenia sobie w życiu oraz osiągania zamierzonych celów. Na początku trzeba jednak nawiązać z psychoterapeutą relację opartą na szacunku i zaufaniu. W tym okresie celem jest ukształtowanie metody prowadzenia terapii, która najlepiej pasuje do osobowości pacjenta. Następnie przepracować trzeba problemy z przeszłości i rozwijanie pomysłów na temat tego, czego chcesz i kim jesteś. Pożądanym rezultatem jest zaufanie do procesu intuicyjnego, poczucie swobody w kierunku swojego życia i aby przyspieszyć swoje wysiłki, aby cieszyć się zdrowszym i produktywniejszym życiem. Oczekiwanym rezultatem psychoterapii powinno być to, że poczujesz się lepiej w swoim ciele i życiu, bardziej akceptując siebie i swoje życiowe wybory.
Następnym etapem terapii jest ocena postępów, a także utrwalenie tego, czego się nauczyłeś o sobie, rozwiązanie wszelkich pozostałych konfliktów.
Cały proces psychoterapii jest niezbędny do utrzymania osiągnięć psychologicznych. Im bardziej jesteś zainteresowany i zaangażowany w terapię, tym większe postępy osiągniesz w życiu. Podczas psychoterapii nacisk kładzie się na zastępowanie fantazji, mitów i nieprawdy rzeczywistością. Rzeczywistość i prawda mogą czasami być bolesne i trudne, ale ostatecznie prowadzą do większego osobistego szczęścia i zdrowszych relacji z innymi ludźmi, a pomoże w tym Gabinet Ego – Nina Turek – Psychoterapia. Celem psychoterapii nie jest zmiana ciebie, ponieważ jest ona twoim wyborem, ale budowanie świadomości, współczucia, zrozumienia, szacunku, empatii i akceptacji wobec siebie i innych osób. Dzięki temu staniesz się lepszym człowiekiem i będziesz prowadzić lepsze życie. Wszystkie informacje i tematy poruszane na terapii są poufne i nie mogą być przez psychoterapeutę udostępniane osobom postronnym.