Jak wybrać szybki hosting, 5 porad
Szybki hosting jest niezwykle ważny, to fundament dobrze działającej strony internetowej. Przy wyborze szybkiego i wydajnego hostingu trzeba zwrócić uwagę na parametry serwera. Dziś przedstawimy wam garść porad, na temat tego, jak wybrać szybki hosting.
Jak znaleźć szybki hosting?
Zanim wybierzemy hosting, warto sprawdzić, które firmy mają w swojej ofercie szybki hosting na dyskach SSD. Warto sprawdzić oferty najpopularniejszych firm hostingowych i sprawdzić, która z nich oferuje tego typu usługi. Szybki hosting znajdziesz m.in. na seohost.pl, który oparty jest na dyskach SSD NVMe Express, który idealny jest pod WordPressa. Technologia NVMe pozwala na szybkie zapisywanie informacji, przenoszenie danych oraz na błyskawiczne przetwarzanie zadań, dzięki temu strona www czy sklep internetowy działa bez opóźnień.
Na co zwrócić uwagę przy szybkim hostingu?
Wybierając szybki hosting, dużą uwagę trzeba zwrócić na parametry, to one pozwolą nam określić, czy warto zainwestować w określoną usługę. Poniżej przedstawiamy 5 przydatnych porad dotyczących wyboru szybkiego hostingu.
1. Zwróć uwagę na transfer
Warto zwrócić uwagę na transfer, czy dana firma hostingowa oferuje transfer bez limitów, czy może narzuca ograniczenia. Jest to niezwykle ważne przy sklepach internetowych, które mogą spotykać się z natężonym ruchem na stronie w określonym czasie, np. przed świętami czy z okazji Black Friday.
2. Sprawdź liczbę stron
Przy prowadzeniu strony, warto wykupić dodatkowe domeny, które będą kierowały do jednej strony internetowej. Zupełnie, jak w przypadku popularnej platformy społecznościowej, na którą możemy wejść zarówno wpisując facebook.com, jak i fb.com. Podobny ruch warto wykonać na naszej stronie internetowej, dlatego sprawdź, ile stron WWW oferuje dana usługa szybkiego hostingu.
3. Sprawdź, na jakich dyskach oparty jest szybki hosting
Nie od dziś wiadomo, że na szybkość hostingu wpływa to, na jakich dyskach jest on oparty. Dyski HDD należą do najwolniejszych, chętnie wybiera się dyski SSD, jednak najszybsze na rynku obecnie są dyski SSD NVMe i to na tej technologii powinny być oparte szybkie hostingi.
4. Sprawdź wersję PHP szybkiego hostingu
Duża część stron internetowych oparta jest o język PHP, który nadal jest aktualizowany. A wraz z aktualizacjami PHP wzrasta bezpieczeństwo i stabilność, a skrypty PHP są szybciej obsługiwane. Jeśli zależy nam na wydajnym działaniu strony, powinniśmy zwrócić uwagę, jaką wersję PHP obsługuje dany hosting.
5. Przetestuj szybki hosting
Jeśli masz taką możliwość, to przed kupieniem szybkiego hostingu, przetestuj go. Wiele firm hostingowych oferuje darmowy okres próbny, warto z niego skorzystać, by dowiedzieć się, czy dana usługa spełnia nasze wymagania.
Trzeba pamiętać jednak o tym, że szybki hosting to nie wszystko. Budowa strony internetowej, zła optymalizacja strony czy błędy w kodzie również wpływają na wolniejsze działanie strony internetowej.