Aplikacje, programy, które pomagają w uczeniu się
Z aplikacji mobilnych i różnego rodzaju programów komputerowych korzystamy już na co dzień. Przydają się one także podczas nauki i to na każdym etapie życia. Najczęściej w ten sposób uczymy się nowych języków, choć nie tylko. Są również tego typu pomoce dla osób, które mają problemy z matematyką czy po prostu z regularnym uczeniem się. Jakie aplikacje warto przetestować, chcąc zdobyć nowe umiejętności?
Aplikacje do efektywnej nauki
Czas poświęcony nauce musi zostać wcześniej zaplanowany. Niektórzy lepiej pochłaniają wiedzę rano, inni wieczorem. Najważniejsze, żeby w ogóle znaleźć na to chwilę w napiętym planie dnia. Na szczęście pomocne mogą być w tym aplikacje oraz poradniki. Jak uczyć się efektywnie zobaczysz na podamto.pl, jest na to kilka prostych sposobów. Ciekawą propozycją jest aplikacja „Todait”, która pomaga rozplanować naukę, przypomina o zbliżającej się powtórce materiału, pozwala ocenić własne postępy w nauce. Taki program sprzyja wyrobieniu nawyku, by uczyć się jak najczęściej w ciągu dnia.
Aplikacje do nauki języków
Dużą popularnością cieszą się aplikacje do nauki języków. Chętnie korzystają z nich osoby w każdym wieku. Plusem takich programów jest to, że uczyć się słówek czy gramatyki można w dowolnej chwili w ciągu dnia. Niektóre aplikacje wysyłają też powiadomienia, które przypominają, żeby poświęcić chwilę na naukę. Wśród takich programów wymienia się np. „Fiszkotekę”. Sprzyja on zapamiętywaniu słówek, w dodatku ma wiele różnych wersji językowych, w tej sposób można uczyć się nawet mniej popularnych języków. Jest jeszcze „Memrise”. Ta aplikacja to nie tylko słówka, ale i gramatyka. Za jej pomocą można nawet przygotowywać się do egzaminów, dodatkowo możliwe jest oglądanie wielu materiałów video w obcym języku. Wśród polecanych aplikacji wymienia się też „Duolingo”. Jest to prosty w obsłudze program, w dodatku ma przyjemny interfejs, chętnie korzystają z niego również najmłodsi użytkownicy.
Ciekawą propozycją jest też aplikacja do nauki języka migowego. W szkołach przeważnie nie uczy się tego dzieci, a to błąd. Warto więc sięgnąć do programu „Migaj z nami”, by poznać podstawy języka migowego i wykorzystać je w praktyce, gdy zajdzie taka potrzeba.
Aplikacje do nauki matematyki
Matematyka to zmora wielu osób. Czasami przyczyną tego jest nieumiejętne uczenie w szkole, które opiera się głównie na teorii. Niektórym łatwiej byłoby przyswoić pewne treści, gdyby przedstawiały praktykę. Tak właśnie jest z aplikacją „Brilliant”. Nie uczy ona teorii, którą poznać można z książek, ale posiłkuje się właśnie przykładami z życia. Niestety nie jest ona jeszcze dostępna w języku polskim, by z niej korzystać, trzeba znać angielski. Pomocna dla uczniów jest także aplikacja „Photomath”. Dzięki niej szybko można policzyć wiele działań. Nie tylko wskazuje prawidłowe wyniki, ale też rozkłada je na czynniki pierwsze, więc można zrozumieć, jak obliczenia powinny wyglądać krok po kroku i dlaczego akurat tak.