Co wiąże się z założeniem implantów dentystycznych?
Pierwszym krokiem w procesie implantacji brakujących zębów jest opracowanie zindywidualizowanego planu leczenia.
Plan ten odpowiada specyficznym potrzebom pacjenta i jest przygotowywany przez zespół specjalistów specjalnie przeszkolonych i doświadczonych w chirurgii jamy ustnej i stomatologii odtwórczej. To podejście zespołowe zapewnia skoordynowaną opiekę opartą na opcji implantu, która jest dla ciebie najlepsza.
W jaki sposób stomatolog zakłada implanty
Po opracowaniu planu leczenia implant korzenia zęba, który jest małym słupkiem wykonanym z tytanu, umieszcza się w zębodole brakującego zęba. Gdy kość szczęki goi się, rośnie wokół wszczepionej metalowej śruby, mocując ją bezpiecznie w szczęce. Proces gojenia może trwać od sześciu do dwunastu tygodni. Po związaniu implantu z kością szczęki, mały słupek łączący, zwany zaczepem, jest mocowany do śruby, aby bezpiecznie trzymać nowy ząb. Aby zrobić nowy ząb lub zęby, dentysta wykonuje odciski zębów i tworzy model zgryzu, który obejmuje wszystkie zęby, ich rodzaj i ułożenie. Implant jest oparty na tym modelu. Następnie do filaru mocuje się zastępczy ząb, zwany koroną.
Implant nie odróżnia się niczym od własnych zębów pacjenta,a przy odpowiedniej higienie jamy ustnej można go używać przez całe życie. Zamiast jednej lub więcej pojedynczych koron, niektórzy pacjenci mogą mieć umieszczone na implancie zaczepy, które utrzymują i podtrzymują wyjmowaną protezę. Stomatolog dopasuje również kolor implantów do twoich naturalnych zębów. Ponieważ implant jest zamocowany w kości szczęki, zęby zastępcze wyglądają i działają tak samo, jak własne zęby naturalne.
Większość osób, które zdecydowały się na implanty Poznań, twierdzi, że z zabiegiem wiąże się bardzo mały dyskomfort. Podczas zabiegu można zastosować znieczulenie miejscowe, a większość pacjentów twierdzi, że implanty powodują mniej bólu niż ekstrakcja zęba. Jeśli po zabiegu pojawi się ból lub dyskomfort, można zażyć środek przeciwbólowy dostępny bez recepty.